Kraków. Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów - AKTUALNOŚCI - KMP w Krakowie

AKTUALNOŚCI

Kraków. Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

W siedzibie Komisariatu III Policji w Krakowie odbyło się ślubowanie 10 nowych funkcjonariuszy wstępujących w szeregi krakowskiej Policji.

8 stycznia br. w budynku Komisariatu III Policji w Krakowie przy ul. Strzelców odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 10 funkcjonariuszy, w tym 2 kobiety. Komendant Miejski Policji w Krakowie młodszy inspektor Zbigniew Nowak wręczył młodym adeptom sztuki policyjnej legitymacje służbowe oraz pogratulował wyboru zawodu. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie podstawowe, po którym rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach.

10 nowych funkcjonariuszy będzie służyć w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie, z czego 2 policjantów w Wydziale Sztab Policji, kolejnych 2 w Wydziale Ruchu Drogowego, a pozostałych 6 funkcjonariuszy w krakowskich komisariatach.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. https://malopolska.policja.gov.pl/krk/praca-i-sluzba-w-policj/rekrutacja-do-sluzby/46,Rekrutacja-do-sluzby.html Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami.

  • Poczet sztandarowy oraz ślubujący policjanci w tle.
  • Przywitanie Komendanta Miejskiego na uroczystym ślubowaniu nowo przyjętych policjantów.
  • Prowadzący ślubowanie policjant oraz nowo przyjęci policjanci.
  • Komendant Miejski Policji w Krakowie mł. insp. Zbigniew Nowak.
  • Komendant Miejski Policji w Krakowie mł. insp. Zbigniew Nowak.
  • Komendant miejski gratuluje policjantom.
  • Policjant prowadzący meldujący komendantowi miejskiemu o zakończeniu uroczystości ślubowania.