AKTUALNOŚCI

Krakowscy kryminalni zatrzymali sprawcę zabójstwa

Data publikacji 20.12.2021

9 grudnia br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu  Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 26-latka podejrzanego o dokonanie zabójstwa na tle rabunkowym. Ponadto, mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

5 grudnia br. na jednym z osiedli w Nowej Hucie doszło do zabójstwa 30-letniego mężczyzny. Z mieszkania ofiary zniknęła gotówka oraz złote monety. Dwa dni później, zwłoki mężczyzny znaleźli jego znajomi, którzy przyszli go odwiedzić. Natychmiast poinformowali o tym fakcie krakowską Policję.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie rozpoczęli żmudne ustalanie tożsamości sprawcy zabójstwa.  Już po czterech dniach kryminalni pojechali do jednego z mieszkań w Podgórzu, gdzie, jak ustalili, miał ukrywać się podejrzewany mężczyzna. Po przyjeździe na miejsce policjanci zauważyli  przez jednym z bloków poszukiwanego przez nich 26-latka. Mężczyzna na widok policjantów próbował uciec, a podczas zatrzymania był agresywny, wyraźnie pobudzony, stawiał czynny i bierny opór, naruszając nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

Kryminalni przeszukali mieszkanie 26-latka, gdzie znaleźli i zabezpieczyli przedmioty, które potwierdziły udział mężczyzny w zdarzeniu. Policjanci natrafili również na znaczne ilości środków odurzających.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, w związku z rozbojem za co grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 26-letni mieszkaniec Krakowa odpowie także za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz czynną napaść na funkcjonariuszy.

11 grudnia br. krakowski sąd, w oparciu o zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta i zastosował wobec mężczyzny areszt na 3 miesiące.

Film kryminalni_prowadza_zatrzymanego.mp4

Opis filmu: dwóch policjantów kryminalnych prowadzi zatrzymanego mężczyznę

Pobierz plik kryminalni_prowadza_zatrzymanego.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.52 MB)

Powrót na górę strony