Działania, kampanie społeczne i porady
Rozmiar czcionki
- Archiwum X – Nie przestajemy szukać! - ogólnopolska kampania Policji
- „Na Drodze - Patrz i Słuchaj” „Na Drodze - Patrz i Słuchaj” - kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno - edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.
- „Łapki na kierownicę” Akcja informacyjno - edukacyjna „Łapki na kierownicę” po raz kolejny prowadzona będzie w ramach działań profilaktycznych „Na drodze - patrz i słuchaj”. Akcja ma na celu zmianę podejścia kierowców do używania między innymi telefonu podczas jazdy samochodem, a tym samym zminimalizowanie ryzyka występowania wypadków.
- Ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego! Przypominamy - od 3 marca 2026 r. policjant zatrzyma prawo jazdy na 3 miesiące w przypadku kierowania pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h nie tylko na obszarze zabudowanym, ale także na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej poza obszarem zabudowanym.
Archiwum X – Nie przestajemy szukać! - ogólnopolska kampania Policji
„Na Drodze - Patrz i Słuchaj”
„Na Drodze - Patrz i Słuchaj” - kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno - edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.
„Łapki na kierownicę”
Akcja informacyjno - edukacyjna „Łapki na kierownicę” po raz kolejny prowadzona będzie w ramach działań profilaktycznych „Na drodze - patrz i słuchaj”. Akcja ma na celu zmianę podejścia kierowców do używania między innymi telefonu podczas jazdy samochodem, a tym samym zminimalizowanie ryzyka występowania wypadków.
Ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego!
Przypominamy - od 3 marca 2026 r. policjant zatrzyma prawo jazdy na 3 miesiące w przypadku kierowania pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h nie tylko na obszarze zabudowanym, ale także na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej poza obszarem zabudowanym.