AKTUALNOŚCI

PODSUMOWANIE TYGODNIA POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Data publikacji 10.03.2023

Zakończył się „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Krakowscy policjanci pełnili w tym czasie dyżury telefoniczne, podczas których udzielili prawie 100 porad potrzebującym osobom. W ramach pomocy ofiarom przestępstw powstała również seria filmów edukacyjnych CyberTriki.

Od 20 do 26 lutego br. krakowscy policjanci uczestniczyli w „Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw”, natomiast 22 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw. Obchody tygodnia miały na celu zwrócić uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc, podejmowaną na rzecz poprawy ich położenia. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz z krakowskich komisariatów przez siedem dni pełnili dyżury telefoniczne, podczas których udzielili prawie 100 porad osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Najczęściej policyjnego wsparcia potrzebowały ofiary oszustwa, kradzieży, znęcania i gróźb karalnych. Kilkanaście telefonów wykonały również osoby, które mają problem z wyegzekwowaniem alimentów. Najwięcej telefonicznych porad udzielili funkcjonariusze z Komisariatu Policji II i V w Krakowie.

Ponadto w związku z obchodzonym Dniem Ofiar Przestępstwa oraz w ramach Programu Poprawy Bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2022 pn. „Bezpieczny Kraków” powstała seria filmów edukacyjnych CyberTriki. Filmy adresowane są do dzieci, młodzieży i seniorów i poruszają tematykę cyberzagrożeń oraz tego jak się przed nimi uchronić. Filmy można znaleźć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=RmM5PJ5-wrU&list=PLmkVJ_sOXdNQJz1r4aJ4q3oN0-dwpPfkr

Powrót na górę strony