AKTUALNOŚCI

Krakowscy policjanci spełnili marzenie podopiecznego Domu Pomocy Społecznej

Data publikacji 17.11.2023

O tym, że marzenia się spełniają mógł przekonać się 14-letni Olaf, który jest podopiecznym jednego z krakowskich Domów Pomocy Społecznej. Chłopak jest zafascynowany służbami mundurowymi i zawodem policjanta. Jednym z jego marzeń było spotkanie z funkcjonariuszami i poznanie ich pracy. To marzenie pomogli spełnić policjanci z krakowskiej drogówki i przedstawiciele policyjnych związków zawodowych.

Policjanci krakowskiej drogówki cyklicznie odwiedzają podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Łanowej. W czasie takich spotkań wszyscy są bardzo zaangażowani, zarówno podczas zajęć teoretycznych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i w trakcie wspólnych akcji na drodze, praktykując wcześniej poznane zasady. Podczas wielu dotychczasowych inicjatyw, jeden z chłopców o imieniu Olaf zawsze z ogromną radością witał policjantów oraz przygotowywał do spotkania przebierając się za policjanta. Poznając historię chłopca okazało się, że bardzo lubi służby mundurowe i marzy o tym, żeby poznać chociaż niewielki ułamek policyjnej pracy. Właśnie dlatego zaproszono Olafa do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Chłopiec zobaczył nie tylko policyjne wyposażenie policjantów drogówki, ale także pojazdy, które na co dzień patrolują ulice miasta, a nawet mógł zasiąść w jednym z radiowozów. Ogromną radość sprawiło mu oglądanie wnętrza służbowego samochodu, w którym chociaż przez chwilę mógł się poczuć jak prawdziwy policjant.

Wizyta chłopca była też okazją do świętowania jego urodzin. 14-latek w tym dniu otrzymał tort z motywami policyjnymi, prezent w postaci policyjnej maskotki, oraz inne gadżety. W przedsięwzięciu wzięli również udział przedstawiciele Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie. Radość, jaka spotkała chłopca była ogromna, a policjanci starali się sprawić, żeby dzień swoich urodzin Olaf zapamiętał na długo i poczuł się jednym z nich.

 

  • Olaf w towarzystwie policjantów siedzi w radiowozie
  • policjanci z okazji urodzin wręczają prezent Olafowi
  • policjant przekazuje Olafowi gadżety
  • wspólne zdjęcie Olafa z policjantami
Powrót na górę strony