AKTUALNOŚCI

Krakowscy policjanci promowali swój zawód wśród uczniów szkół średnich

Data publikacji 10.04.2024

Policjanci odwiedzają młodzież w szkołach średnich aby przedstawić uczniom kończącym edukację możliwość, jaką jest wstąpienie w szeregi policji. Funkcjonariusze opowiadają o strukturze formacji, zadaniach policjantów w codziennej służbie i zasadach rekrutacji.

Policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie 4 kwietnia br., odwiedzili młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Nowodworskiego aby promować zawód policjanta, wśród klas, które zbliżają się do końca edukacji w szkole średniej. Mundurowi przedstawili prezentacje i omówili, jakie są główne zadania Policji. Zaprezentowali również strukturę formacji i przybliżyli charakter służby w poszczególnych pionach. Młodzież mogła się dowiedzieć czym zajmują się policjanci kryminalni, technicy kryminalistyki, policjanci wydziałów prewencji czy przewodnicy psów służbowych. Policjanci wyjaśniali również jak przebiega proces rekrutacji i jakie szkolenia odbywają funkcjonariusze w zależności od charakteru pełnionej przez nich służby. Mundurowi opowiadali o ciekawych aspektach swojej służby, która wymaga umiejętności właściwej oceny sytuacji i podejmowania decyzji zgodnie z obowiązującymi przepisami, których znajomość w tej pracy jest niezbędna.
Zajęcia o podobnym charakterze odbyły się 9 kwietnia br. dla uczniów XI Liceum Ogólnokształcącego znajdującego się na os. Teatralnym w Krakowie.

 

  • policjant podczas prelekcji dla młodzieży w liceum Nowodworskiego
  • policjant przedstawia prezentację dla uczniów w sali lekcyjnej
  • policjant w sali gimnastycznej omawia przedstawianą młodzieży prezentację o zawodzie policjanta
  • policjant w sali gimnastycznej prowadzi zajęcia dla uczniów jedenastego liceum ogólnokształcącego
Powrót na górę strony