AKTUALNOŚCI

Krakowski policjant na podium Pucharu Polski w wyciskaniu klasycznym oraz Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu sztangi leżąc

Data publikacji 22.04.2024

13– 14 kwietnia br. w Kiecach rozegrany został Puchar Polski w wyciskaniu klasycznym oraz Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach wziął udział policjant Zespołu Dyżurnych Komisariatu II Policji w Krakowie podinsp. Adam Rajtar, który stanął na podium w swojej kategorii wagowej.

13 i 14 kwietnia br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyły się zawody Pucharu Polski w wyciskaniu klasycznym oraz Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Wydarzenie przyciągnęło do Kielc kilkuset zawodników z całego kraju. W zawodach wziął również udział policjant Zespołu Dyżurnych Komisariatu Policji II w Krakowie podinsp. Adam Rajtar, który 13 kwietnia br. podczas zawodów Pucharu Polski 2024 w klasycznym wyciskaniu sztangi leżąc, zdobył II miejsce w kategorii wagowej do 83 kg dla weteranów powyżej 50 roku życia. Kolejnego dnia policjant podczas Mistrzostw Polski 2024 w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii wagowej do 83 kg dla weteranów powyżej 60 roku życia, swoje zmagania zakończył drugim miejscem na podium.

Sport i tężyzna fizyczna jest dla podinsp. Adama Rajtara ważną częścią jego życia i przekłada się ona na sukcesy, które osiągał na przestrzeni kilkudziesięciu lat.  Do najważniejszych należy tytuł wicemistrza Europy w Kung-fu w kategorii wagowej do 65 kg, który zdobył w latach 90 w czasie zawodów w Portugali. W tym czasie brał również udział w Pucharze Ameryki w tej samej dyscyplinie, zajmując 4 miejsce.

Podinsp. Adamowi Rajtarowi gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w podejmowaniu kolejnych wyzwań!

  • podinsp. Adam Rajtar na podium
  • podinsp. Adam Rajtar w trakcie wyciskania ciężarów
Powrót na górę strony