AKTUALNOŚCI

Dzień dziecka z krakowskimi policjantami

Data publikacji 04.06.2024

Przypadający na 1 czerwca Dzień Dziecka to jedna z okazji, podczas których najmłodsi oprócz licznych atrakcji mogą się spotkać z krakowskimi policjantami, w czasie organizowanych na tą okoliczność imprez plenerowych. Tegoroczne pikniki cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych i ich opiekunów. Dzieci chętnie rozmawiały z policjantami i oglądały policyjne pojazdy oraz sprzęt, który funkcjonariusze wykorzystują podczas codziennej służby.

Podczas tegorocznego Dnia Dziecka odbyło się kilka wydarzeń plenerowych przygotowanych z myślą o najmłodszych, w których uczestniczyli między innymi krakowscy policjanci z Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Techniki Kryminalistycznej, przewodnik z psem służbowym z Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz mundurowi z Komisariatu Policji VIII w Krakowie znajdującego się w Nowej Hucie.
W sobotę dzieci mogły spotkać policjantów drogówki oraz funkcjonariuszy z Komisariatu VIII przy Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie odbywała się impreza z okazji Dnia Dziecka. Tego samego dnia policjanci drogówki pojawili się na terenie Szkoły Podstawowej nr 142 przy ul. Drożyska.
W sobotnie przedpołudnie policjanci z Wydziału Prewencji oraz przewodnik psów służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pojechali do Skawiny, aby spotkać się z dziećmi w parku, gdzie odbywała się impreza plenerowa dla najmłodszych, zorganizowana przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.
Dwudniowa impreza plenerowa odbyła się też w krakowskim ZOO. W piątek i sobotę funkcjonariusze spotykali się z dziećmi, prezentując policyjne pojazdy i rozmawiając o bezpieczeństwie z dziećmi oraz ich opiekunami. Technik kryminalistyki pokazywał, jak zbiera się ślady na miejscu przestępstwa, a dzieci robiły sobie odciski palców na kartach, które mogły na pamiątkę zabrać ze sobą do domu.
Tłumy krakowian pojawiły się podczas Dnia Dziecka zorganizowanego w niedzielę przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Impreza odbyła się na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Brożka. Policjanci spotykali się z uczestnikami wydarzenia, przekazując wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym.
Coroczna impreza z okazji Dnia Dziecka odbyła się też 3 czerwca br. na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Policjanci spotykali się tam z małymi pacjentami, którzy tego dnia mieli zaplanowane wizyty lekarskie. Dzieci chętnie podchodziły do policjantów, robiąc sobie pamiątkowe fotografie na policyjnym motocyklu i w radiowozie. Maluchy dostawały od policjantów kolorowanki, w zamian ofiarując swoje uśmiechy. To właśnie uśmiech dzieci był tego dnia najważniejszy.  

 • dzieci pozujace do zdjęcia na motocyklu policyjnym
 • dziecko siedzi na policyjnym motocyklu, za nim stoją policjanci
 • Dzień Dziecka w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji
 • dziewczynka siedząca na policyjnym motocyklu w towarzystwie policjantki i policyjnej maskotki- Inspektora Wawelka
 • policjantka pokazuje dziecku przedmiot przypominający światła drogowe
 • Przewodnik wraz z psem podczas Pikniku w Skawinie obok dzieci i dorośli
 • uczestnicy pikniku Nowohuckiego pozujący do zdjęć na motocyklu policyjnym
 • uczestnicy pikniku w krakowskim ZOO wykonujący zdjęcie na policyjnym motorze w towarzystwie policyjnej maskotki - Wawelka
 • Uczestnicy pikniku w Skawinie wsiadający do policyjnego radiowozu
 • umundurowani funkcjonariusze prezentujący specjalistyczny sprzęt Wydziału Techniki Kryminalistycznej
Powrót na górę strony