AKTUALNOŚCI

41-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Data publikacji 10.07.2024

Kilka dni temu policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z krakowskiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu w Nowej Hucie posiadał znaczne ilości narkotyków. Oprócz marihuany kryminalni zabezpieczyli również mefedron.

Na początku lipca br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udali się w rejon Nowej Huty, gdzie według ich ustaleń w jednym z tamtejszych bloków zamieszkiwać miał mężczyzna ukrywający znaczne ilości narkotyków. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze udali się pod ustalony adres, gdzie drzwi do mieszkania otworzył 41-latek, podejrzewany przez policjantów o ukrywanie narkotyków. Po poinformowaniu mężczyzny o powodzie policyjnej wizyty funkcjonariusze przystąpili do przeszukania lokalu, podczas którego natrafili na sporą ilość gotówki, ponad 150 gramów suszu roślinnego oraz ponad 96 gramów białej zbrylonej substancji. Po ich przebadaniu za pomocą testerów narkotykowych okazało się, że jest to marihuana oraz mefedron.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne substancje, natomiast 41-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków w recydywie, za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Prokuratura Rejonowa w Krakowie Nowej Hucie zastosowała wobec niego policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. 

Powrót na górę strony