AKTUALNOŚCI

Krakowscy policjanci włączyli się w akcję pomocy dzieciom pod nazwą „Gorączka Złota”

Starszy sierżant Tomasz Kalbarczyk, który jest honorowym dawcą krwi oraz Prezesem Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie, zainicjował w krakowskiej Policji akcję, która ma pomóc w sfinansowaniu letniego wypoczynku dzieciom z rodzin potrzebujących w Małopolsce.

Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował akcję Gorączka Złota, w którą zaangażowali się policjanci. Głównym celem akcji jest uaktywnienie środowisk Honorowych Dawców Krwi poprzez  zwrócenie uwagi na krzywdę drugiego człowieka, a w rezultacie pozyskanie funduszy na dofinansowanie wypoczynku letniego organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż dla potrzebujących dzieci.

Akcja polega na zebraniu jak największej wagi „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Następnie zebrane monety zostaną zważone, największa waga monet zdecyduje o wyłonieniu Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, który przekazał największą ilość monet.

20 listopada zakończył się pierwszy etap akcji, który trwa od początku września. Zbiórka monet była prowadzona zarówno w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie, a także w podległych jej ośmiu komisariatach. W rezultacie udało się uzbierać prawie 47 kilogramów monet.

Link do akcji:  http://pck.malopolska.pl/dolacz-akcji-goraczka-zlota/

 

  • Starszy sierżant Tomasz Kalbarczyk trzymający przezroczystą skrzynię z napisem i logo Polskiego Czerwonego Krzyża, klęczący przy puszkach i monetach zebranych podczas akcji Gorączka Złota.
  • Przezroczysta skrzynia z monetami z logo i napisem Polski Czerwony Krzyż.
  • Puszki z napisem i logo Polskiego Czerwonego Krzyża oraz monety znajdujące się w zółtym woreczku.
  • Starszy sierżant Tomasz Kalbarczyk trzymający przezroczystą skrzynię z napisem i logo Polskiego Czerwonego Krzyża, stojący przy puszkach i monetach zebranych podczas akcji Gorączka Złota.