AKTUALNOŚCI

Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym – szybka reakcja policjanta z Komisariatu Policji V w Krakowie i funkcjonariusza SOK zapobiegła tragedii

Data publikacji 12.05.2026

Podczas działań prowadzonych w ramach akcji „Tor” doszło do groźnego zdarzenia na przejeździe kolejowym. Dzięki natychmiastowej reakcji policjanta i jego wskazówkom kobieta kierująca samochodem osobowym cofnęła swój pojazd z linii przejazdu pociągu.

10 maja br. na przejeździe kolejowym w jednej z podkrakowskiej miejscowości policjant wspólnie z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei prowadzili w rejonie przejazdów kolejowych działania pod nazwą „Tor”. Wówczas zauważyli kierującą pojazdem osobowym, która wjechała na przejazd kolejowy w chwili opuszczania zapór i nadawanego przez sygnalizator światła czerwonego. W wyniku tego rogatka opadła na dach samochodu, a kobieta nie podjęła próby wycofania pojazdu. Widząc zagrożenie oraz zbliżający się pociąg, funkcjonariusze podjęli interwencję, policjant uniósł rogatkę i polecił kobiecie natychmiast wycofać pojazd. Kilka sekund po tym jak kierująca wycofała pojazd, przez przejazd z dużą prędkością przejechał pociąg. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy najprawdopodobniej nie doszło do tragedii. Za popełnione wykroczenie kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych nałożonym przez funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Przypominamy, że lekceważenie sygnalizacji oraz wjazd na przejazd kolejowy podczas opuszczania zapór może doprowadzić do tragedii – w starciu z pociągiem samochód nie ma żadnych szans! 

Powrót na górę strony