Krakowski policjant będąc po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Funkcjonariusz służący w Komisariacie Policji V w Krakowie wracając po służbie do miejsca zamieszkania, zauważył kierującego pojazdem, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Badanie przez przybyły na miejsce patrol wykazało, że 37-letni kierowca miał w organizmie blisko 1,8 promila alkoholu.
16 maja br. wracający po służbie Policjant z Komisariatu V, jadąc jedną z dróg powiatu wadowickiego, zwrócił uwagę na pojazd marki Seat Ibiza, którego kierujący jechał całą szerokością jezdni, a także wykonywał inne gwałtowne manewry. Funkcjonariusz po uniemożliwieniu mężczyźnie dalszej jazdy i okazaniu legitymacji służbowej, powiadomił dyżurnego o przeprowadzonej interwencji. Stan nietrzeźwego był na tyle poważny, że nie był w stanie o własnych siłach opuścić samochodu. Policjant zabezpieczył pojazd do czasu przybycia patrolu z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, który przejął kierowcę oraz pojazd. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu z tendencją wzrostową w kolejnych badaniach. 73-latkowi zatrzymano prawo jazdy, poniesie on również konsekwencje prawne swojego nieodpowiedzialnego zachowania, za które grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.