AKTUALNOŚCI

32-latek odpowie za naruszenie nietykalności nastoletniego chłopca

Data publikacji 01.06.2026

W miniony piątek policjanci zatrzymali mężczyznę, który dzień wcześniej w jednej z kamienic w centrum miasta naruszył nietykalność 12-letniego chłopca. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut, natomiast prokuratura zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze.

W miniony czwartek przed godziną 14, w jednej z kamienic na ul. św. Filipa do 12-letniego chłopca podszedł starszy mężczyzna, który naruszył jego nietykalność cielesną. Nastolatek bardzo szybko zareagował, wyrwał rękę, za którą został złapany i głośnym krzykiem spłoszył mężczyznę. Następnie chłopiec po powrocie do mieszkania powiadomił o całej sytuacji rodziców, którzy chwilę później zawiadomili o zdarzeniu policjantów. Funkcjonariusze szybko ustalili wizerunek sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Jeden z funkcjonariuszy krakowskiej drogówki rozpoznał mężczyznę i przekazał informacje, które finalnie przyczyniły się do jego zatrzymania. W piątek kryminalni z Komisariatu Policji I w Krakowie na jednej z ulic w rejonie Nowej Huty, zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Policjanci natychmiast wylegitymowali, a następnie zatrzymali 32-latka, który jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. W sobotę przedstawiony został mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej innej osoby. Ponadto prokuratura zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do nastolatka. Po zakończonych czynnościach 32-latek trafił do szpitala na obserwacje. 

Powrót na górę strony