AKTUALNOŚCI

Policjanci rozbili grupę przestępczą czerpiącą korzyści z prostytucji

16 listopada br. kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie wspólnie z policjantami z samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych z Krakowa oraz Kielc zatrzymali pięć osób podejrzanych o sutenerstwo.

W minioną środę, kryminalni z komisariatu V w Krakowie działając w oparciu o zgromadzone informacje oraz realizując polecenie Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze, przy wsparciu krakowskich i kieleckich kontrterrorystów, weszli do kilku krakowskich mieszkań oraz domu w pow. ostrowieckim, gdzie zamieszkiwać miały osoby podejrzewane o czerpanie korzyści z prostytucji. Zatrzymali trzy kobiety i dwóch mężczyzn zamieszanych w nielegalny proceder. Jak się okazało, na czele grupy stała 29-letnia mieszkanka pow. ostrowieckiego oraz dwaj mieszkańcy Krakowa – 36 oraz 44-latek. Jak ustalili śledczy, to ta trójka od 2021 roku „werbowała” kobiety świadczące usługi seksualne, zapewniała im lokale, wyposażenie, umawiała spotkania z klientami oraz czerpała z wykonanych przez nie usług korzyści materialne. W przestępczy „biznes” zamieszane były również 21-latka oraz 31-latka, które umawiały klientów na masaże oraz inne usługi erotyczne.
Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zebrali w tej sprawie materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zatrzymanym osobom zarzutów dotyczących czerpania korzyści z cudzego nierządu. Prokurator Rejonowy dla Krakowa Podgórza zastosował wobec piątki podejrzanych policyjne dozory oraz poręczenia majątkowe. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

  • Zdjęcie przedstawiające siłowe wejście policjantów do mieszkania jednej z osób zajmujących się sutenerstwem

Film Film do rozbitej grupy czerpiącej korzyści z nierządu

Opis filmu: Film do rozbitej grupy czerpiącej korzyści z nierządu

Pobierz plik Film do rozbitej grupy czerpiącej korzyści z nierządu (format mp4 - rozmiar 10.42 MB)

Pliki do pobrania

  • 4.61 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony